Skip to main content

QWP: vstřikovací moduly AdBlue

Atraktivní novinkou v široké nabídce náhradních dílů značky QWP se v únoru 2024 staly AdBlue nádrže s integrovaným vstřikovacím modulem pro vozy Peugeot a Citroën. Pro prvotní naskladnění bylo vybráno patnáct položek s provedením i kvalitou odpovídající prvovýrobě skupiny PSA.

Podle provedení (identifikovatelného podle typu vozu) jednotlivé moduly obsahují jak samotnou nádrž na AdBlue (roztoku močoviny), tak integrovaná čerpadla, vstřikovače, směšovače. Proto se jedná o celkem rozměrné a také nákladné díly, které jsou navíc prodávané i se zálohou na starý díl (pro případné repasování).

Dávkovací systémy močoviny musí zajistit vstřikování přesného množství močoviny pro reakce SCR a rovnoměrné mísení močoviny a amoniaku s výfukovými plyny. Lepší atomizace a menší velikost kapek vstřikované močoviny umožňují úplnější přeměnu na amoniak a mohou minimalizovat riziko zanášení pevnými usazeninami. Mnoho komerčních systémů vstřikování močoviny využívá ke zlepšení atomizace stlačený vzduch, ale byly vyvinuty i systémy bez vzduchu.


QWP je vlastní obchodní značka skupiny SAG, která přináší 21 produktových skupin od brdových či podvozkových dílů až po stěrače. Veškeré produkty QWP splňují všechny nároky OE specifikací i potřebné normy pro evropský nezávislý trh a jsou oblíbené ve všech zemích, kde má skupina SAG své aktivity. Všechny dostupné díly jsou dohledatelné v e-shopu Connect.

WADB002 WADB007 WADB021 WADB001 WADB001a